5 pomysłów na Walentynki
Inspiracje dla zakochanych w Hiszpanii

14 lutego obchodzimy Walentynki (hisz. San Valentin), lub inaczej mówiąc dzień zakochanych (hisz. Dia de los enamorados).

Jako kobieta bardzo lubię celebrować nawet małe okazje. Dlatego o Walentynkach i innych okazjach przypominam wcześniej mężowi, żeby przypadkiem nie zapomniał ;) i po to byśmy mogli ciekawie spędzić razem czas. Dziś, przedstawiamy Ci nasze pomysły na walentynki w klimacie hiszpańskim.

1. Najlepszy prezent na walentynki

IMG_0795.jpg

Dla żony/męża, dziewczyny/ chłopaka, partnerki/partnera to według nas romantyczna kolacja we dwoje w restauracji hiszpańskiej. Możemy polecić Ci restaurację w Kielcach Si Señor, w Warszawie La Iberica, natomiast w Gdańsku Treinta y tres. Romantyczna kolacja z hiszpańskich produktów, do tego butelka hiszpańskiego wina wprowadzi Was w dobry nastrój.

2. Walentynkowa uczta w domu

gambas.jpg

Jeżeli w Walentynki nie masz ochoty wychodzić z domu lub po prostu chcesz, żeby atmosfera była bardziej intymna niż w restauracji. Proponujemy samodzielne przygotowanie kolacji romantycznej. Polecamy krewetki gambas al ajillo i tapas z naszego menu sylwestrowego.

3. Po romantycznej kolacji w restauracji lub w domu pora na deser

IMG_9093.jpg

Proponujemy wykonanie wcześniej szampańskiej galaretki z wina musującego Cava - tu znajdziesz nasz przepis, lub przygotowanie hiszpańskiego deseru churros w kształcie serca z dodatkiem czekolady - Zakochani na tropie churros.

4. Wspólne oglądanie filmu hiszpańskiego

Lekka komedia romantyczna np. Kocham cię, głuptasie będzie tutaj w sam raz.

5. Walentynkowy wyjazd do Hiszpanii

IMG_3746.jpg

Romantyczny weekend w jednym z hiszpańskich miast np. Barcelona, Sewilla