Sewilla na weekend
Co warto zobaczyć, zabytki, muzea, atrakcje turystyczne

Sewilla to piękne miasto położone na południowym zachodzie Hiszpanii. Jest stolicą Andaluzji. Hucznie obchodzony jest tu Wielki Tydzień, czyli Semana Santa. W tym okresie, przyjeżdża tu dużo pielgrzymów i turystów. Wybierasz się do stolicy Andaluzji? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka ciekawych miejsc, które warto zobaczyć w Sewilli. Miłego zwiedzania :)

Muzeum flamenco - Museo del Baile Flamenco

Flamenco to taniec wywodzący się z Andaluzji. Dlatego właśnie w stolicy Andaluzji, Sewilli znajduje się muzeum poświęcone temu tańcowi. Na parterze jest główna scena, sala taneczna, oraz sklepik z pamiątkami. Na pierwszym piętrze znajdziesz interaktywną wystawę dotycząca historii, stylów i strojów flamenco. Na ostatnim piętrze czekają na Ciebie ciekawe wystawy malarstwa, fotografii i rzeźby związane z tematyką flamenco

Informacje praktyczne

  • Dzieci do 6 lat wstęp bezpłatny.
  • Muzeum czynne codziennie w godzinach 10:00-19:00, pokazy flamenco od godziny 19:00
  • Adres: Calle Manuel Rojas Marcos, 3
  • museodelbaileflamenco.com

Plac hiszpański - Plaza de España

W trakcie pobytu w Sewilli, pierwsze kroki skieruj do malowniczego parku Marii Luizy (Parque de Maria Luisa), w którym znajdziesz ogromny plac, Plaza de España. Powstał on w 1929 roku, zaprojektował go Anibal Gonzalez. Jest jednym z najbardziej imponujących placów, które widzieliśmy do tej pory na Półwyspie Iberyjskim.

Fragment Pałacu przy Placu Hiszpańskim pokryty jest płytkami; na ławkach umieszczonych wokół placu możesz dostrzec obrazy, na których przedstawione są regiony Hiszpanii. Jeśli masz trochę więcej czasu, możesz przepłynąć się łódką po kanale, który otacza plac.

Mała ciekawostka dla fanów Gwiezdnych wojen, na Plaza de España kręcono II część tego filmu.

Informacje praktyczne

  • Adres: Av. Isabel la Católica, 41004 Sevilla,

Grzyby w Sewilli - Setas de Sevilla

Znane również jako Metropol Parasol to następna atrakcja, której nie możesz pominąć będąc w Sewilli. Słynne drewniane grzyby pełnią również funkcję tarasu widokowego. Atrakcja ta znajduje się na placu Plaza de la Encarnación. Metropol Parasol zajmują pierwsze miejsce na świecie jako największa drewniana konstrukcja. Została zaprojektowana przez niemieckiego architekta Jürgena Mayera. Setas de Sevilla robią duże wrażenie na zwiedzających. Z punktu widokowego możesz podziwiać panoramę miasta.

Informacje praktyczne

Muzeum Sztuk Pięknych - Museo de Bellas Artes

Zostało zaprojektowane przez słynnego hiszpańskiego architekta Juana de Oviedo. W zbiorach muzealnych znajduje się wiele eksponatów tj. obrazy, rzeźby, ceramika. Dla zwiedzających udostępnionych jest 14 sal, w których znajdziemy perełki sztuki, począwszy od średniowiecza przez renesans, barok aż do XX wieku.

W zbiorach łatwo zauważysz wiele prac o tematyce sakralnej. Jednak w końcowych salach muzealnych czekają na Ciebie dzieła dotyczące typowej codzienności w Andaluzji, czyli siesty i flamenco.

Więcej o tym muzeum możesz znaleźć w osobnym wpisie.

Informacje praktyczne

Odpoczynek

Po zwiedzaniu atrakcji turystycznych w Sewilli, czas na odpoczynek. Polecamy Ci świetną restaurację Gusto w centrum miasta, o której pisaliśmy wcześniej.