Ferie w Polsce inspirowane kulturą hiszpańską
6 pomysłów jak spędzić ferie zimowe w mieście

Uczniowie szkół z województw: małopolskiego, świętokrzyskiego, lubuskiego, kujawsko-pomorskiego oraz wielkopolskiego, rozpoczęli ferie 2022 już w tym tygodniu.

Gdzie spędzasz ferie zimowe, w górach, nad morzem, za granicą? Jeśli Ty i Twoja rodzina zostajecie w tegoroczne ferie w domu, a nie masz jeszcze pomysłu co robić ciekawego z dzieckiem w czasie wolnego. Nie martw się :) Przychodzimy Ci z pomocą.

Przygotowaliśmy dla Ciebie 6 pomysłów na spędzenie czasu w ferie z dziećmi inspirowane kulturą hiszpańską.

  1. Ferie / półkolonie w szkole językowej Kurs w El bombo lub innej szkole językowej
  2. Wycieczka do wirtualnego muzeum w Hiszpanii
  3. Samodzielnie przygotowana potrawa z kuchni hiszpańskiej
  4. Wizyta w restauracji z kuchnią hiszpańską
  5. Wyjście do kina na film „Nasze magiczne encanto”
  6. Zabawa /Układanie puzzli z widokiem hiszpańskim

1. Ferie / półkolonie w szkole językowej, czyli nauka języka obcego przez zabawę

Poszukaj, czy w Twojej miejscowości szkoła językowa organizuje w trakcie ferii kurs języka hiszpańskiego. W Krakowie szkoła El bombo na czas ferii przygotowała dla dzieci specjalną ofertę. Ferie z językiem hiszpańskim i kulturą krajów hiszpańskojęzycznych. Zajęcia prowadzone są dla dzieci wieku od 6 do 12 lat.

El Bombo

Program półkolonii: 15 h lekcyjnych hiszpańskiego, zajęcia z native'ami, codzienne zabawy w ogrodzie, gry oraz wiele innych atrakcji.

Półkolonie trwają od poniedziałku do piątku od 8:30 do 16:30. Koszt ok. 660 zł w tym wyżywienie.

Więcej informacji o feriach znajdziesz na stronie szkoły elbombo.pl

2. Wycieczka do wirtualnego muzeum w Hiszpanii

Nie wychodząc z domu, wspólnie z dzieckiem możesz przenieść się w świat hiszpańskiej kultury. Kilka placówek muzealnych w Hiszpanii, umożliwiło opcję zwiedzania wirtualnego.

Muzeum Carmen Thyssen w Maladze

Muzeum Carmen Thyssen w Maladze ma w zbiorach przeważa malarstwo hiszpańskie, głównie andaluzyjskie. Zachęcamy do przeczytania naszej relacji z wizyty w muzeum Carmen Thyssen.

Muzeum Picassa w Barcelonie

Muzeum wypełnione jest obszernymi zbiorami dorobku twórczego artysty. Jest ich ponad 4000. Naszą uwagę zwróciło dzieło Portret Dora Maar. www.museupicasso.bcn.cat

Zachęcamy też do zobaczenia naszej relacji.

Muzeum Sztuk Pięknych w Sewilli

W zbiorach łatwo zauważyć wiele prac o tematyce sakralnej. Jednak w końcowych salach muzealnych czekają na nas dzieła dotyczące typowej codzienności w Andaluzji, czyli siesty i flamenco. Zwiedzaj na artsandculture.google.com, o wizycie w tej placówce muzealnej pisaliśmy w innym wpisie

Muzeum Sztuk Pięknych w Bilbao

Zwiedzaj na artsandculture.google.com

3. Samodzielnie przygotowana potrawa z kuchni hiszpańskiej.

Gotowe churros z czekoladą

Możesz skorzystać z przepisu na churros, który sami próbowaliśmy odtworzyć . Produkty potrzebne do przygotowania innych potraw kuchni iberyjskiej znajdziesz np. w Krakowie stacjonarnie w sklepie Ibernia lub online ibernia.pl

4. Wizyta w restauracji z kuchnią hiszpańską.

Próbowanie nowych dań to, smaczny pomysł na spędzenie ferii w mieście. Wcale nie trzeba jechać do Hiszpanii, żeby móc spróbować dobrej kuchni hiszpańskiej. Jest kilka dobrych miejsc na mapie kulinarnej w Polsce. Poniżej znajdziesz nasze relacje z wizyt w trzech restauracjach z kuchnią hiszpańską.

Polecamy restaurację Si Senor w Kielcach. Jesteśmy zakochani w smaku potraw, jakie serwują w Si Senor. Sprawdź nasze wrażenia.

Szynka wisząca na ścianach

W Warszawie możemy polecić Ci restaurację La Iberica, w której obsługa jest przyjaźnie nastawiona do dzieci. Miejsce z dobrą kuchnią hiszpańską.

W Gdańsku z pięknym widokiem na morze i panoramę miasta zostaniesz ugoszczony w restauracji Treinta y Tres.

5. Wyjście do kina na film „Nasze magiczne encanto”

Nasze magiczne encanto to animowany film rodzinny. Co prawda jest w klimacie latynoskim. Główna bohaterka Maribel pochodzi z rodziny kolumbijskiej, w której panuje magia. Muzyka i latynoskie rytmy w trakcie tegorocznej zimy dodadzą energii nie tylko dziecku, ale i Tobie w trakcie tegorocznej zimy.

Seanse wyświetlane są np. w Multikinie

6. Układanie puzzli z widokiem hiszpańskim

Puzzle Barcelona dzień & noc

Mamy i polecamy dwustronne puzzle Barcelona dzień & noc. My kupiliśmy puzzle w Barcelonie w sklepie Londji. Spokojnie, dostaniesz je również w sklepach online np. Bebe Space

Masz inne pomysły na ferie w klimacie hiszpańskim? Podziel się z nami inspiracjami w komentarzu. Dziękujemy :)