¡Hola!

Historia naszej miłości do Hiszpanii i tego co hiszpańskie rozpoczęła się od wyjazdu na Gran Canarię w listopadzie 2014 roku. Byliśmy tam jako para narzeczonych. Słońce, plaża, ocean, tapasy, gambas al ajillo, paella i wino sprawiły że już w maju 2015 roku odwiedziliśmy ponownie Gran Canarię. Tym razem to była nasza podróż poślubna która trwała ponad 3 tygodnie. Kolejne miejsca które odwiedziliśmy to Barcelona, Alicante i Teneryfa. Pierwsze wakacje 2+1 spędziliśmy w Maladze w sierpniu 2017 roku.

Od tamtej pory podróżujemy we trójkę z naszą Córką. Na co dzień mieszkamy w Krakowie, brakuje nam tu trochę pogody i atmosfery hiszpańskiej. Dlatego by mieć namiastkę Hiszpanii nasze mieszkanie staraliśmy się urządzić w stylu śródziemnomorskim. Często gotujemy nasze ulubione dania kuchni iberyjskiej, kupujemy dobre wino a wieczorem oglądamy filmy i seriale hiszpańskie dzięki którym możemy choć trochę poczuć się jak na wakacjach W wolnym czasie poszukujemy hiszpańskich miejsc, restauracji, barów na terenie całej Polski. Naszym marzeniem są podróże do krajów hiszpańskojęzycznych.

Pisząc ten blog chcemy podzielić się naszymi sprawdzonymi miejscami, produktami, restauracjami hiszpańskimi. Opowiemy jak przygotować się do podróży z dzieckiem. Wybrać hotel, hostel, a może apartament? Te oraz inne tematy dotyczące Hiszpanii będziemy opisywać na blogu.

Zakochani w Hiszpanii Aleksandra, Krzysztof i Natalka