Wakacje w Hiszpanii bez testu na koronawirusa

Wakacje zbliżają się dużymi krokami. Jeżeli marzysz o urlopie w Barcelonie, Madrycie, Majorce, lub Wyspach Kanaryjskich, a nie wiesz jakie procedury obowiązują przed podróżą do i z Hiszpanii? Przychodzimy Ci z pomocą. Przeczytaj do końca tekst a dowiesz się krok po kroku co musisz przygotować przed podróżą w czasie koronawirusa jeśli jesteś zaszczepiony przeciw Covid-19.

Podróż do Hiszpanii bez testu na Covid-19?

Tak, to możliwe. Szczepionka przeciw Covid-19 jest przepustką, ułatwiającą podróż do Hiszpanii bez wykonywania testu i to już od dziś 7. czerwca 2021. Oznacza to, że jeśli jesteś zaszczepiony/a pełnym cyklem szczepień, i minął okres 14 dni od ostatniej dawki, możesz wybrać się do Hiszpanii bez wykonywania testu, oraz bez kwarantanny po powrocie.

Dokumenty, których potrzebujesz w trakcie podróży do Hiszpanii, jeśli jesteś zaszczepiony/a przeciw Covid-19. Przed podróżą do Hiszpanii będziesz musiał/a pamiętać nie tylko o dokumencie tożsamości i karcie pokładowej ale również o wypełnieniu kilku niezbędnych formularzy:

  • zaświadczenie o szczepieniu przeciw Covid-19, znajdziesz na swoim Internetowym Koncie Pacjenta (IKP), w języku obcym
  • rejestracja na stronie www.spth.gob.es i pobranie kodu QR, lub pobranie bezpłatnej aplikacji mobilnej Spain Health Travel App jest konieczne dla wszystkich lotów realizowanych do Hiszpanii 48 godzin przed wylotem

Na stronie internetowej Spain Travel Halt znajduje się film dotyczący wyżej wymienionych zasad dla podróżujących na terytorium Hiszpanii

Powrót z Hiszpanii do Polski

Aby spokojnie wrócić do Polski:

  • wypełnij formularz lokalizacji pasażera, powinien być dostępny u przewoźnika lub w biurach podróży
  • wypełnij deklarację zdrowia pasażera
  • zaszczepieni pełnym cyklem są zwolnieni z kwarantanny po powrocie do Polski