Top 5 najpiękniejszych plaż Gran Canarii

Dziś przychodzimy do Was z bardzo przyjemnym tematem - najpiękniejsze plaże na wyspie Gran Canaria. Na wstępie Gran Canaria to jedna z Wysp Kanaryjskich należąca do Hiszpanii, jest położona na Oceanie Atlantyckim blisko wybrzeży Afryki. Na Kanarach podczas urlopu zarówno latem jak i zimą, na miłośników plażowania i sportów wodnych czeka mnóstwo atrakcji oraz idealne warunki klimatyczne. Na wyspie jest ponad kilkadziesiąt kilometrów piaszczystych i kamienistych plaż. Na dole naszego rankingu zamieściliśmy mapę z lokalizacją wybranych przez nas plaż na Gran Canarii.

Plaża nr 5 - Playa de Amadores

Playa de Amadores

Jako Zakochani w Hiszpanii, musieliśmy uwzględnić na miejscu numer pięć Playa de Amadores co oznacza plaża kochanków. Położona jest między plażą Puerto Rico, a Playa de Tauro. Duży plus dajemy za pobliski parking płatny. Parking podziemny, z którego mieliśmy okazję korzystać, jest idealnym rozwiązaniem w upalne dni, auto się nie nagrzewa :). Jeśli zgłodniejecie po kąpielach wodnych, przy plaży na pobliskim deptaku znajduje się zagłębie restauracji i barów. Słońce, plaża piaszczysta, czego chcieć więcej? Jeśli jednak znudzi Was plażowanie, możecie skorzystać z atrakcji, jaką jest park wodny Amadores Fun Park

Plaża nr 4 - Playa Anfi del Mar

Playa Anfi del Mar

Miejsce numer cztery, Playa Anfi del Mar. Jeśli chcecie poczuć się jak na Karaibach, to musicie odwiedzić tę plażę. Dlaczego? Ponieważ, plaża ta jest usypana z piasku dostarczonego z Karaibów, a ten jest miękki, ma piękny jasny kolor, przez co woda jest wyjątkowo błękitna. Zdjęcia z tego miejsca wychodzą magiczne. Naprawdę jest tu widowiskowo. Przez to, że wyróżnia się na tle innych plaż, jest również oblegana przez plażowiczów. Idealna dla rodzin podróżujących z dziećmi. W pobliżu są restauracje, kawiarnie.

Plaża nr 3 - Playa de Maspalomas

Playa de Maspalomas

Teraz przenieśmy się na południe wyspy. To właśnie ta części Gran Canarii znana jest z hoteli, imprez i wielu turystów. Playa de Maspalomas to nasze miejsce numer trzy w zestawieniu. Jest jedną z najbardziej znanych plaż na Gran Canarii. Dlaczego jest tak popularna? Są trzy powody. Pierwszy to przepiękne Wydmy Maspalomas (Dunas de Maspalomas), drugi to klimatyczna latarnia morska (Faro de Maspalomas), oraz trzeci jeziorko/rozlewisko (Charca Maspalomas). Jednak jest jeszcze jeden powód to oczywiście warunki klimatyczne. Przez swą popularność, i temperaturę jest najbardziej obleganą plażą na Gran Canarii. Spacerując można dojść do pobliskiej plaży Playa del Ingles.

Plaża nr 2 - Playa del Confital

Playa del Confital

Drugie miejsce na naszej liście i w naszych sercach zajmuje, mniej znana wśród turystów Playa del Confital. Również znajduje się w Las Palmas. Możecie do niej dotrzeć pieszo, spacerując wspomnianym wcześniej bulwarem Paseo de Las Canteras, następnie ścieżką w kierunku La Isleta, lub możecie podjechać autem, blisko plaży znajduje się parking. Jeśli lubicie podziwiać zachody słońca, to właśnie ta plaża jest idealnym miejscem. Czeka na Was przepiękny widok. Jest tu wiele skał, plaża jest kamienista, rodziną z dziećmi mniej polecamy. Przez panujące tu odpowiednie warunki do uprawiania sportów wodnych, często wybierana jest przez surferów.

Plaża nr 1 - Playa de las Canteras

Playa de las Canteras

Ta, która zajmuje miejsce numer jeden w naszym rankingu to Playa de las Canteras. Położona jest w stolicy wyspy Las Palmas. Jest szeroką miejską plażą, ze złocistym piaskiem. Ciekawą atrakcją tego miejsca jest rafa koralowa, która spełnia funkcję falochronu. Playa de las Canteras posiada odznakę niebieskiej flagi (Bandera Azul), m.in. ze względu na jakość wody, oraz bezpieczeństwo i usługi. Na plaży możecie wypożyczyć leżaki i parasole. Ta miejska plaża jest przystosowana dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

Gdy będziecie zmęczeni plażowaniem, możecie się udać na spacer po promenadzie Paseo de las Canteras i zatrzymać na kawę lub na tapas w jednej z licznych restauracji. Po drodze znajdziecie również mnóstwo barów oraz sklepików z ręcznie robionymi pamiątkami z Gran Canarii. Idąc do końca bulwaru, dojdziemy do budynku pałacu kongresowego im. Alfredo Krausa, obok budynku jest duże centrum handlowe Las Arenas, w którym wielokrotnie robiliśmy zakupy :) Na drugim końcu promenady jest mała zatoczka o nazwie La Puntilla z łodziami rybackimi. Na plaży Las Canteras, jest znacznie mniej zagranicznych turystów, niż na popularnych plażach na południu wyspy. Z pobliskich barów i restauracji nie gra głośna muzyka, więc jeśli jesteście fanami ciszy i spokoju ta plaża będzie idealna dla Was.

Mapa Top 5 Plaż Gran Canarii