Najstarsza restauracja na świecie
Sobrino de Botin w Madrycie

Lubisz kuchnię hiszpańską? Jesteś miłośnikiem dobrego jedzenia? Jesteś w Madrycie i chciałabyś/byś zjeść coś smacznego w oryginalnej restauracji? Zarezerwuj stolik w najstarszej restauracji w Hiszpanii jak i na całym świecie Sobrino de Botin.

Wnętrze - stół

Najstarsza restauracja na świecie w Księdze Rekordów Guinnessa

Według Księgi Rekordów Guinnessa to w stolicy Hiszpanii, w Madrycie znajduje się najstarsza restauracja na świecie, która działa bez przerwy od 1725 roku. Została założona przez francuza Casa Botini jego żonę.

Wnętrze

W rankingu Magazynu Forbes, madrycka restauracja Sobrino de Botin zajmuje 3 miejsce na liście 10 najlepszych na świecie klasycznych restauracji. Wyróżnienie to otrzymała dzięki dwóm daniom: pieczonego prosięcia, oraz jagnięciny po kastylijsku.

Wnętrze - schody

Gdzie znajduje się restauracja Sobrino de Botin?

Najdłużej działająca restauracja w Hiszpanii i na świecie, Sobrino de Botin zlokalizowana jest w samym sercu Madrytu, przy ulicy (hiszp. calle) Cuchilleros 17.

Co można zamówić w najstarszej restauracji na świecie?

Możesz tu spróbować tradycyjnej hiszpańskiej kuchni.

Restauracja Sobrino de Botin na swojej stronie internetowej chwali się tym, że kilka razy w tygodniu otrzymuje dostawy najlepszego mięsa np. z Segowii.

Jamon

Na przystawkę możesz zamówić, kaszankę z Burgos (hiszp. Morcilla de Burgos), hiszpańskie krokiety z szynką (hiszp. croquetas con jamon), melon z szynką (hiszp. melon con jamon). Jako danie główne: polędwica z grilla (hiszp. solomillo a la plancha), smażone kalmary (hiszp. calamares fritos), czy krewetki z czosnkiem (hiszp. gambas a la plancha o al ajillo). Jeśli będziesz mieć miejsce, możesz na deser zamówić: hiszpański sernik (hiszp. tarta de queso), flan de huevo de nata.

Ciekawostki związane z hiszpańską restauracją, najstarszą na świecie

Kto jadał tu obiady? Znany amerykański pisarz i dziennikarz Ernest Hemingway, oraz hiszpański pisarz Benito Perez Galdos (pochodził z Las Palmas).

Nasza opinia o restauracji w Madrycie

Wchodząc do restauracji, od progu rzuca się w oczy, styl starej karczmy. W lokalu są cztery piętra. Na ścianach jest pełno obrazów i ozdób z drewna. Jest też miniatura sali, w której mieliśmy możliwość zjeść krewetki.

Wnętrze - lada

W najstarszej restauracji na świecie zamówiliśmy białe wino i krewetki z czosnkiem (hiszp. Gambas a la plancha o al ajillo). Chcieliśmy sprawdzić, jak smakuje nasze jedno z ulubionych dań. Krewetki były smaczne. Jednak oliwa, w której zanurzone były krewetki, przeszła zapachem nieco przypalonego czosnku. Mimo to uważamy, że będąc w Madrycie warto choć raz odwiedzić restaurację Sobrino de Botin.

Gambas al ajillo

Jeśli wybierasz się do Madrytu, przeczytaj naszą relację z pobytu w Hotelu Riu Plaza Espana, oraz w Restauracji Bloom.