Podróż samolotem z dzieckiem
Co zrobić, by była przyjemna? wskazówki do przetrwania

Dziś piszę ten tekst jako mama prawie 6-letniej córeczki. Rodzinne podróżowanie samolotem jako 2+1 rozpoczęliśmy gdy Natalka miała rok i 2 miesiące. Od tego czasu sporo się zmieniło. Nie zabieramy już tylu niezbędnych rzeczy jak np. pampersy, smoczki (jeden zapasowy ;P), chusteczki nawilżane, mleko w proszku, słoiczki z jedzeniem. Przeszliśmy przez ten etap tak jak wszyscy rodzice. Ostatnio wracając z Włoch, zerknęłam na współpasażerów, którzy lecieli we dwoje i tak sobie pomyślałam, że jeszcze kilka lat temu to moje podróże tak właśnie wyglądały. Mam na myśli: oglądanie z Krzysiem filmu czy serialu w trakcie lotu lub czytanie książki :) Cóż teraz, jako człowiek- rodzic przed każdą podróżą musimy wcześniej przygotować, atrakcje dla Natalki, tak by nie nudziła się w trakcie lotu. Dzięki czemu zyskujemy kilka chwil na oglądanie fragmentu serialu.

Lot z dzieckiem wcale nie musi być koszmarem

Zestaw przydatnych rzeczy

Co robić, by nasza podróż samolotem nie była męcząca dla Ciebie, Twojego dziecka i współpasażerów? Poniżej przedstawimy Ci, jak my przygotowujemy się na wyjazd z naszą córką:

  1. Natalka zaangażowana jest w proces pakowania swojego plecaka. Sama wybiera małe i tu warto dodać niegłośne !!! zabawki, np. miś, lalka, mała książka.

  2. Za każdym razem nasza artystka pakuje do plecaka małe kredki i kolorowanki, np. dłuugie kolorowanki z firmy CzuCzu . Dodatkowe +20 minut ciszy w samolocie :)

  3. Przed lotem kupuję gazetkę dziecięcą z małą zabawką np. magazyn o Śwince Peppie - to jest hit naszych podróży. Gazetka zajmuje mało miejsca, a dziecko jest zainteresowane nowymi historyjkami i małą zabawką.

  4. Naklejki i jeszcze więcej naklejek. Które dziecko nie miało fazy na oklejanie naklejkami całego świata? Plusem jest to, że zajmują mało miejsca, a na zwykłej kartce można z nich tworzyć niepowtarzalne historyjki. Naklejki wielorazowe Moje miasto od hiszpańskiej marki Londji. Naklejki

  5. Tablet z bajkami + słuchawki. W trakcie lotu w samolocie jest głośno. Tu nasza rada, by dziecko lepiej słyszało dialogi w bajce, słuchawki zabierz do bagażu podręcznego. W ten sposób dziecko nie będzie się denerwować, że słabo słyszy a Ty nie będziesz zmuszony przygłosić urządzenia, unikając zakłócenia podróży współpasażerom. Pamiętaj, nie każdy ma ochotę słuchać bajki, którą ogląda Twoje dziecko. Zastanawiasz się nad zakupem słuchawek? Zerknij na zestawienie 8 najlepszych słuchawek z redukcją szumu dla dziecka. Tablet + słuchawki

  6. Małe przekąski na podróż np. owoce w tubce (dobre również do podania w trakcie startu lub lądowania samolotu by nie zatkały się uszy), krakersy, jabłko pokrojone wcześniej w domu posypane cynamonem, żelki Rodzina Treflików

  7. Bajki w formie audiobooka.

  8. Małe gry podróżne, np. gra karciana Dobble Kicia Kocia, zagadki CzuCzu, czy gry logiczneZagadki

  9. W wersji podróżnej mokre chusteczki, żel do dezynfekcji rąk.

Jako rodzic mówię otwarcie, nie lubię płaczu dzieci. Mam świadomość tego, że w trakcie lotu może zdarzyć się niespodziewana sytuacja, np. nagle dziecko coś może rozboleć. Jednak nie lubię być w miejscu publicznym, np. we wspólnej komunikacji jak pociąg, autobus, czy samolot podróżuje inna rodzina, a dziecko płacze lub kopie w fotel innego pasażera a opiekunowie, totalnie nie zwracają uwagi na swojego szkraba. Drogi Rodzicu pamiętaj, bierz odpowiedzialność za swoje dziecko również w trakcie podróży. Zwróć uwagę, sprawdź, z jakiego powodu płacze Twoje pociecha. Współpasażerowie będą Ci bardzo wdzięczni.

Jak wyglądał Twój pierwszy lot z dzieckiem? Może taka podróż jest dopiero przed Tobą? Masz sprawdzone pomysły na zajęcia dla dziecka w samolocie? Podziel się nimi z nami.

Życzymy Ci samych spokojnych podróży z dzieckiem!!!

Zagadka