Hotel Novotel Gdańsk Marina
Wakacje w Polsce ze szczyptą hiszpańskich akcentów

W ubiegłym roku, we wrześniu pojechaliśmy do Gdańska w poszukiwaniu hiszpańskich klimatów. Tak, dobrze czytasz. Znaleźliśmy ich trochę. Morze, plaża, restauracje hiszpańskie, oraz piękne widoki. Temperatura może, aż tak bardzo nas nie rozpieszczała, ale jak na polskie wrześniowe dni, było naprawdę ciepło.

Wrześniowa plaża

Urlop w 2020 roku upływał oczywiście pod znakiem obostrzeń związanych z koronawirusem. Zależało nam na tym, aby przebywać w takich miejscach, które respektują obowiązujące zalecenia. W trakcie wyboru hotelu, kierowaliśmy się również jak najmniejszą odległością do plaży. Mieszkając w Krakowie, pokonując ponad 600 km trasy do Gdańska, dodatkowo spragnieni hiszpańskich klimatów, chcieliśmy mieć pokój z widokiem na morze.

Pokój z widokiem na morze

Udało nam się zarezerwować pobyt w hotelu Novotel Gdańsk Marina. Przeglądając zdjęcia hotelu, a później będąc na miejscu zastaliśmy taki pokój jak na stronie internetowej. Nie zawiedliśmy się. Pokój w kolorze niebieskim, z dużym oknem z bezpośrednim widokiem na morze spełniło nasze oczekiwanie. Łazienka nowoczesna, całość zaprojektowana w stylu morskim.

Widok z okna

Śniadanie w Novotel Marina Gdańsk

Hotelowa restauracja posiada duży taras na zewnątrz. Każdy słoneczny poranek można spędzić jedząc pyszne śniadanie na świeżym powietrzu. Za dopłatą jest również opcja śniadania w pokoju. Co do samych śniadań, bardzo smaczne i przygotowane z dobrych składników. Dla dzieci nie zabraknie tu ciepłych gofrów, jogurcików i smacznych owoców.

Hotel od strony morza

Jakie atrakcje czekają na Ciebie w Novotel Marina Gdańsk?

Novotel Gdańsk Marina, posiada kryty basen co na polskie warunki pogodowe jest dobrym rozwiązaniem. Korzystając ze słonecznej pogody chodziliśmy na plażę, na którą dotrzemy w kilka minut po wyjściu z pokoju. Dodatkową opcją jest możliwość wypożyczenia na recepcji krzeseł plażowych.

Fish Grill Bar 78

Wracając z plaży, możesz wstąpić na obiad do Fish Grill Bar 78, który znajduje się przy wejściu do hotelu od strony plaży. Serwują tu smaczne ryby. Natomiast w środku hotelu możesz również skorzystać z restauracji Fish&Gin. Nam bardzo smakowały krewetki na ostro z papryczką chili i limonką, makaron oraz wieczorne drinki ;)

Krewetki na ostro

Hotel Novotel Gdańsk Marina chętnie gości małych klientów. Na terenie hotelu znajdują się dwa place zabaw. Pierwszy drewniany z łódką dla małych wilków morskich jest wewnątrz hotelu . Natomiast drugi plac zabaw jest na zewnątrz, dodatkowo jest tu tyrolka. Jeśli trafisz w Gdańsku na deszczową pogodę Twoje dziecko na pewno nie będzie się nudzić w tym hotelu. Dodatkowym plusem jest znajdująca się na parterze łazienka przystosowana dla dzieci.

Wyspani, po smacznym śniadaniu byliśmy gotowi do zwiedzania Gdańska i smakowania w restauracjach dań kuchni hiszpańskiej, ale o tym napiszemy następnym razem.

P.S. Informacja dla rodzin z dziećmi. W hotelu można zrealizować bon turystyczny.