Wycieczka z Torremolinos do Mijas Pueblo
Co zobaczyć w rejonie Costa del Sol?

Logo miasta

Gdzie znajduje się Mijas?

Mijas jest jednym z hiszpańskich białych miasteczek (pueblos blancos) w regionie Andaluzji, które warto zobaczyć. Jesteś na urlopie w okolicach Malagi? Masz ochotę zobaczyć coś więcej, bo przecież Hiszpania to nie tylko morze i plaża. Chcesz odpocząć od dużego miasta, jakim jest np. Malaga? Koniecznie tu przyjedź.

Kwiaty

Wycieczka z Torremolinos

Będąc na urlopie w Torremolinos, wybraliśmy się na jednodniową wycieczkę samochodem do Mijas. Warto podkreślić, że Mijas składa się z nowej i starej części. Miejsce, do którego udało nam się dotrzeć to Mijas Pueblo, czyli stara część Mijas. Natomiast Mijas Costa jest nowoczesnym miejscem, znajdziesz tu hotele oraz pola golfowe. Miasteczko Pueblo położone jest na wzgórzu.

Widok na pueblo

Po przyjeździe na miejsce dopadł nas głód, co gorsza, trafiliśmy na czas sjesty. Ale na szczęście był otwarty bar. Jedzenie nie było złe, ale też nie powalało (może i lepiej ;)). Po nabraniu sił ruszyliśmy na wędrówkę po andaluzyjskim białym miasteczku.

Malownicza uliczka

Co robić w Mijas?

Spacer uliczkami Mijas to sama przyjemność. Po drodze mijaliśmy białe domki, patia, niebieskie donice a w nich kolorowe kwiaty. Mijas to bardzo spokojne miasteczko. Z punktów widokowych rozpościera się niesamowity widok na Morze Śródziemne. Jest tu wybór barów i restauracji, oraz sklepów z ręcznie wykonanymi pamiątkami. Mnie osobiście do gustu przypadł sklep z butami typu espadryle. Sprzedawali tui nawet breloczki w kształcie małego espadryla.

Sklepik z espadrylami

Ośle taksówki w Mijas

W Mijas turyści chętnie korzystają z miejscowej atrakcji turystycznej, czyli z oślich taksówek. Dlaczego ośle taksówki? Ponoć w latach 60-tych turyści prosili miejscowych o możliwość przejażdżki na zwierzęciu. Miejscowi dostawali wysokie napiwki i z tego wziął się pomysł na takie taksówki. My zdecydowanie woleliśmy zwiedzić miasteczko na własnych nogach.

Ośla taksówka

Gdzie zjeść w Mijas?

Po długim spacerze zatrzymaliśmy się w restauracji El Mirador. Z której roztaczał się widok na dolinęi morze. Zamówiliśmy tu tapas z melona i szynki jamon serrano, koktajl z krewetkami i do tego po kieliszku białej sangrii. Informacja dla podróżujących z dziećmi: mają tu menu dziecięce. Wszystko było smaczne.

Tapas w El Mirador

Jak dotrzeć do Mijas Pueblo?

  • Samochodem z miasta Malaga kieruj się w stronę drogi AP-7, następnie wybierz zjazd 217 na A-368 kierunek Benalmadena, dalej jedź A-387.
  • Autobusem: M-112 z dworca w Maladze, M-121 z Torremolinos/ Benalmadena, lub M-122 z miejscowości Fuengirola

Podziel się z nami jakie miejscowości udało Ci się już odwiedzić w okolicy Costa del Sol.

Doniczki na ścianie