Port lotniczy w Alicante - Elche Miguel Hernandez
Alicante - jak szybko i tanio dotrzeć do centrum?

Do słonecznego Alicante możesz bezpośrednio dotrzeć samolotem z kilku polskich lotnisk m.in. z Gdańska, Poznania, Krakowa, czy Wrocławia. Lot z Krakowa trwa ok. 3 godziny. Dziś przygotowaliśmy dla Ciebie wskazówki czym dotrzeć z lotniska Alicante-Elche Miguel Hernandez do centrum Alicante.

Podróż taksówką z lotniska do centrum Alicante.

Oczywiście najprościej skorzystać z taxi, czyli droższej opcji. Postój taksówek zlokalizowany jest na poziomie 0, przy wyjściu z hali przylotów. Koszt przejazdu do centrum miasta to ok. 20-30 euro. Czas podróży z lotniska do centrum to ok. 20 minut.

zdjęcie autobusu

Autobusem do centrum - najtańszy sposób dotarcia do centrum Alicante

Druga tańsza opcja to przejazd z lotniska autobusem. Ten odjeżdża z poziomu -2. Linia C6 zatrzymuje się m.in. na przystankach Alfonso X, El Sabio i Plaza de los Luceros, z którego możesz przesiąść się na tramwaj. Bilet kosztuje 3,85 euro i możesz go kupić u kierowcy, płacąc tylko kartą.

Wypożyczenie samochodu na lotnisku w Alicante

I ostatnia możliwość to wypożyczenie samochodu na lotnisku. To dobra opcja jeśli wybierasz się na minimum kilkudniowy pobyt. Firmy, z których możesz wypożyczyć samochód to Avis, Europcar, Goldcar-InterRent, HerztFirefly, czy Sixt. Najlepiej oczywiście zarezerwować samochód przed przylotem. Wypożyczalnie znajdują się na piętrze 0.

W Hiszpanii fotelik dla dziecka jest również obowiązkowy, ale te w wypożyczalniach są dodatkowo płatne i często niskiej jakości. Najlepiej zabrać do samolotu swój zwłaszcza, że w liniach lotniczych (np. Ryanair) jest to zwykle bezpłatne.

Dojazd samochodem z lotniska do centrum Alicante drogami A7 i N-332.

My korzystaliśmy ze wszystkich wymienionych możliwości. Wszystkie polecamy.

Miłego pobytu w Alicante !!!